08 July 2014

Live Your Dreams in Nazare

 

A WINNER IS A DREAMER WHO NEVER QUITS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NAZARE - to miejsce, które mówi samo za siebie o tym, że marzenia się spełniają, jeśli jest się wystarczająco wytrwałym i ma się odwagę podejmować próby ich realizacji. 

 

Położone w środkowej części atlantyckiego wybrzeża Portugalii, słynie z największych na świecie fal sięgających 25 m wysokości. Dzieje się tak za sprawą podwodnego kanionu Nazare położonego w niedużej odległości od brzegu. Dzięki takiemu ukształtowaniu dna oceanu tutejsze fale są dodatkowo spiętrzane i osiągają monstrualne rozmiary. To tutaj słynny amerykański surfer Garret McNamara złapał falę mierzącą ponad 30 m wysokości i tym samym ustanowił światowy rekord w pokonaniu najwyżej fali. 

 

 

  

 

 

Na mojej ulicy w Nazare znajdowały się trzy cukiernie. Portugalia znana jest ze swoich wyśmienitych wypieków. Niezależnie od nazwy wszystkie portugalskie słodkości powstają z żółtek jajek i cukru. Portugalczycy to prawdziwe łasuchy. Deser jest dla nich nieodłącznym zakończeniem posiłku. Ponadto wyznają zasadę, że zawsze jest odpowiednia chwila na zjedzenie czegoś słodkiego. Deserowi musi towarzyszyć kawa i co więcej, rzadko poprzestają na jednej porcji łakoci. 

 

 

 

THE CLICK 

 

Sometimes you meet a person and you just click - you're comfortable with them, like you've known them your whole life, and you don't have to pretend to be anyone or anything. I don't believe in love at first sight, but I sure believe in that click. There aren't many people that you just click with and when you find those people, you don't just let them go. I'll be here waiting. 

 

 

Portugal, July 2014 

Back